if_photoif_put_inmenu
Твій Дім
Зателефонуйте нам!
+38 (068) +38 (068) 144-16-00 Показати
+38 (050) +38 (050) 054-78-40 Показати

Усе про дифузію. Як дихає дах.

31 березня 2015

Усе про дифузію. Як дихає дах.

У нашому кліматі даху дуже важлива частина будь-якої будівлі, це визначає довговічність служби будівлі та її енергоспоживання. Їх правильне функціонування залежить значною мірою від перехідних процесів і конденсації в матеріалах, що утворюють дах. Як ми вже писали конденсат, що утворюється в двох попередніх статтях цієї серії.


Рис. 1. Різні матеріальні системи, що використовуються в скатних дахах житлових мансард. Залежно від ступеня паропроникності матеріалів, використовуваних в якості первинного шару покриття потрібно два або тільки один вентиляційні отвори

Основні теоретичні моделі дахів
Уже описані, тому важливі влагостно- теплові процеси, що відбуваються в дахах в значній мірі залежать від погодних умов (головним чином температури і вологості). У нашій кліматичній зоні їх мінливість представляє особливу загрозу в результаті безперервного конденсації водяної пари, що проходить через дахи. Водяна пара не представляє небезпеки до тих пір, поки не конденсується. Встановлення конденсації вологи створюється, які можуть висихати тільки тоді, коли водяна пара має можливість подальшої міграції.

Щоб уникнути накопичення конденсату в дахах, використовують:

    1. паробарьер;
    2. гідроізоляційна мембрана.

Паробар'єр - мінімізує потік пари до внутрішньої частини даху за допомогою блокування подачі пари в структуру і теплоізоляції або полягає у використанні матеріалів, не всмоктують вологу. Його слабким місцем є можлива затримка пари усередині приміщення.

 Гідроізоляційна мембрана- основне завдання щоб забезпечити постійне видалення водяної пари з внутрішньої частини даху (плоским дахом) і одночасно обмежити потрапляння вологи зовні. Таким чином, пар, який вже потрапляє на дах, він може вийти з нього, а всередину потрапити не зможе. Ефективне видалення пари здійснюється за допомогою вентиляції, яка організована потік атмосферного повітря передбачених для цієї мети приміщеннях під покриття плоским дахом.

Правильна робота обох систем, використовуваних для визначення покрівельні матеріали, які повинні бути добре підібрані до кожного з них. Звичайно, з верхньої частини кожної даху повинні мати покриття, яке відводить воду від дощу зовні будівлі. На плоских дахів повинні бути включені в додаток гідроізоляції і на дахах похилі достатньо, якщо тільки в стані супроводжувати воду так, щоб вона не потрапила в центрі даху та будівлі.

Звідси випливає, що в обох системах, покрівельні дуже важливу роль відіграють матеріал, званий paroizolacjami. Вони визначають ступінь ізоляції всього даху пара.

У кожній з цих систем повинні бути встановлені різні бар'єри пара. Тим не менше, кожен з них повинен бути встановлений так, щоб його зв'язок зі стінами і дахових установок проходили через важкі для пари.

Слід зазначити, однак, що є конструкції та матеріали, які виходять за межі цієї моделі. Найвідоміші з них "перевернутої даху», або такі дахи, в яких не вбирає вологу теплоізоляційний матеріал знаходиться над гідроізоляційним матеріалом. Там явище дифузії працює в різних умовах, ніж в раніше описаних системах і пароізоляції, як правило, не потрібні. Це інша тема , і, отже, давай залишимося зі структурами частіше використовується, які похилих дахів житлових будинків з житлових мансард (друга система).

Що підтримує поширення
Якщо в симптомом дифузії водяної пари лікувати всі елементи руху пари в захисної конструкції, то ми можемо зробити висновок, що дифузія пароізоляції обмежити даху, зупиняючись (в різного ступеня) потік водяної пари з внутрішнього простору будівлі на дах. На відміну від цього, як вона розуміється паромасляних проникною матеріальної підтримки й - передусім - вентиляційні простору дозволяють втечі набирає обертів за межами дахом.

З цієї причини, вентильовані системи спрямована на даху постійного дренажу даху найкраще здійснюється волокнистого ізолюючого матеріалу, через який пар може текти вільно. Ось чому, наприклад, шерсть ватин рок, скла, дерева і т.п. є найпопулярнішими.

Ще одна група матеріалів, які вийшли з однієї і тієї ж причини, діафрагма попередньо сторону wysokoparoprzepuszczalne (MWK).

Тим не менш, умова для нормального функціонування всіх цих матеріалів є правильна робота системи вентиляції даху (плоский дах).


Фіг. 2. Теплопровідність води набагато вище, ніж вовни, і тому вологою вовни проводить тепло, а не ізолювати їх. Коли конденсат замерзає вовни, отримують фразу компрес, так як лід прекрасно зупиняє виходячи з внутрішньої частини пара

Що заважає потоку водяної пари?
Само по собі використання відповідних матеріалів недостатньо. Повинен бути встановлений таким чином, і в такій системі, яка враховує безліч явищ, пов'язаних з виникненням точки роси (вимовляється. Частина. 2 ст ДАХІВ 6/20011) всередині даху. Якщо падіння температури, водяна пара перетворюється в конденсат, який дозволено тільки за умови, що це можливо, що кількість випаровування конденсату протягом того ж циклу зміни (на рік).

Примітка: змочується ізоляції збільшує шанс створити новий конденсат, тому що це легше проводить тепло і заморожені конденсату краще пароізоляція, дуже ефективно блокуючи потік водяної пари.

Аналогічний ефект буде неправильне застосування матеріалу з великим опором дифузії на зовнішній стороні перегородки даху - зупинити водяний пар і його конденсацію. На зовнішній стороні даху при дуже низьких температурах і конденсат легко.

Типовими прикладами таких частих помилок і є:

    використання таємних покрівельних листів niskoparoprzepuszczalnych (CEF) замість MWK;
    заміна опалубки на борту OSB, коли проект оболонки (плити) повинні були бути закладені MWK;
    Використання мембрани в якості початкового шару непрозорість посадки або OSB без будівництва слотів оболонки вентиляції.

В обох випадках, перетворення є несприятливим для запобігання потоку парів води з внутрішньої частини вентилят ції даху зазору, утвореного накладки.

Ще більш поширеною помилкою є відсутність повітряного потоку в вентиляційних щілин. Є кілька повторюваних помилок, які суперечать принципу вентиляції даху.

Основні принципи вентиляції даху
Вентиляція покрівлі полягає в створенні усередині спеціальних просторах на даху, де вентиляція повітря в якості рушійної зайву вологу з конструкції та ізоляції даху (рис. 3).

Рис 3. Вентиляція даху складається з запропонував проходження атмосферного повітря через дах, яка приводиться в рух двома силами: серія теплової (повітря нагрівається) і вітру (змінної)

У похилих дахах на житлових горищ вентиляційні функції виконуються щілини під кришкою і протягом ізоляційного шару в різних системах в залежності від типу попереднього шару покриття (рис. 1). Слоти не повинно бути перешкод повна довжина, вони також повинні мати захищений вхід і вихід.

Рух повітря викликаний серією теплової та вітру. Таким чином, розмір прорізи можна варіювати. У кожному регіоні їх розміри визначені або стандарти (наприклад, DIN 4108), або правила або традиції покрівля. Тим не менш, рекомендації завжди те ж саме: визначити розмір розмірів на вході і виході з-за їх важливе значення для функціонування вентиляційних отворів і простору.


Інжир. 1. Видимі друк профільовані покрівельні плитки, закладені в gąsiorami є причиною багатьох проблем у вогкості дахів. Він також використовується в дахах з wysokoparoprzepuszczalnymi мембран, блокуючи проходження по кілька


Інжир. 2. Типові багатьох регіонах капюшон з кишенею з MWK. Використовуйте найкращі матеріали, а дах не працює як слід. Оголення було зроблено, як і в безпосередній близькості від murłat були витоку і конденсації з обох сторін - особливо в зимовий час

DIN 4108-3: 1996, на додаток до розмірів, вказаних є дифузійні властивості матеріалів, що утворюють дах. Загальний опір дифузії шарів під вентиляційні отвори слід збільшити як довжину крокв (якщо розташування відповідає напрямку потоку вентиляції повітря). Таким чином, коефіцієнт дифузії цих шарів повинно бути нижче, чим довше жалюзі має дах. Таким чином, в дахах з довгими крокв пароізоляції повинні бути більш Sd.


Інжир. 3. Як часто виконується капюшони на узбережжі. Підрядники ретельно зібрати жолоби, забувши інші важливі функції капотом і початкової непрозорість шару, який повинен зливу конденсату і протікання, з капота. Там також не було доза для вентиляції
Грудня Fot.Piotr


Інжир. 4. Цей же «школа», як на фото. 3 і його вплив. Багаті обмерзання при заморожуванні конденсату, видобутого у великих кількостях, особливо в зимовий період. Тепло, що надходить із внутрішньої частини будівлі в результаті плавлення льоду від дна, і потік води в небажаних зонах
Грудня Fot.Piotr

Еквівалент (або еквівалент) товщина дифузії повітря - Sd
Вказує повітропроникність матеріалу шляхом порівняння властивостей дифузії в дифузійному шарі нерухомому повітрі з певною товщиною. Повітря пручається водяної пари залежить від товщини шару - шар товщі, важче водяної пари проходить через повітря. В іншому випадку, можна сказати, що ставлення [SD] мають дифузійні властивості будівельних матеріалів шаром певної товщини таким чином, що він порівнює до товщини повітряного прошарку того ж дифузійного опору. Тому вимірювання цього параметра метр. Вона також може бути розрахована за формулою: Sd =? XH, де: H - товщина матеріалу? - Опір дифузії.

Найбільш поширені помилки
Більшість вологості польських дахів результатом помилок, пов'язаних з несправного виконання вентиляційних отворів у рівні даху. Найбільш поширена помилка погано зроблено витяжки (рис. 2, 3, 4), які не мають на вході у вентиляційні отвори. Кількість типів і різновидів неправильних рішень в карнизах забезпечує національну шкалу проблеми.

Це велика тема, але варто подивитися в двох зображень з різних сайтів і років, але з того ж регіону. У кожній частині нашої країни покрівельників скопіювати один від одного (це часто єдина школа) неправильні рішення, не думаючи про наслідки. У результаті, багато з них дублюються неправильних візерунків, який перетворюється в зручному вигляді. Коли приходить помилка горить, підрядник шукає винним серед виробників і пояснити надзвичайно складних погодних умовах.


Інжир. 5. У дощ покрівельника почув запитання: що робити з водою в кишенях капотом. Він витягнув мембрану, і запитує, як виправити жолоби смугу. Покриття даху є Плитка і не буде відповідати тут вентиляції з гребенем.

Інжир. 3 показує помилку створення кишеня для патчів карнизів, які термінові ринви водостоку гачки. Ми не маємо карнизи для прийому вентиляції повітря або занадто малі, щоб бути збережені був достатньої вентиляції повітря потужністю. Вода тече на мембрані накопичується в цих кишенях, і, коли є занадто багато, вона замерзає під час правління низьких температурах (рис. 4).

Слід зазначити, що на рис. 4 сформований на покрівельної черепиці з покриттям і кількості льоду в кишені капотом вказує кількість конденсату, утвореного в листового металу. Конденсат в результаті вологи в атмосфері, "багатодискової забезпечені" пара, що пройшов через мембрану з внутрішньої сторони даху.


Інжир. 6. одним дахом і покрівельник, що фото. 5. Шанувальники по всьому даху є поліпшення. Це "школа" виконання капюшони дуже популярні. Існує повітрозабірника вентилятора, немає зливу конденсату (кишенькові), і мембрана легко відображені за допомогою УФ

Знімок був зроблений таким чином, що тепло, яке надходить від внутрішніх приміщень будівлі розчинення льоду в капюшон, і від попадання води в дах стіни пластини і в безпосередній близькості від перекриття. Плями викликало необхідність вивчення джерело води, і в результаті з подарував образ. Помилки цього типу багато, і завжди викликають втрати.


Опір дифузії (?)
Постійна величина для кожного типу носія, характеризується опором дифузії. Це відношення називають відносної величини, що вказує скільки разів опір дифузії шару матеріалу більше, ніж опір того ж шару повітря при тих же умовах. Air? = 1, і світло пористої ізоляції з хорошою теплової ізоляції мають малий коефіцієнт, тенденцію до 1.

Тим не менше, не всі матеріали дифузії товщина еквівалентно повітря може бути визначено відповідно до формули (SD =? XH). Усі матеріали на складною структурою такого розміру вимагає призначення тестування (наприклад, початкова мембрана, що покриває). Таким чином, в PN-EN 12524 визначенні розрахункових значень фізичних властивостей обраних будівельних матеріалів в таблиці 3 для обраних матеріалів, цей параметр задається окремо.

OSB паропроникність
Варто порівняти еквівалентна товщина дифузії повітря для OSB з щільністю 650 кг / м³ Розрахунковий за формулою Sd =? х ч.
При товщині 8 мм:
у вологому стані Sd = 0,08 × 30 = 0,24 м в сухому стані Sd = 0,08 × 50 = 0,4 м
При товщині 15 мм:
у вологому стані Sd = 0,15 × 30 = 0,45 м в сухому стані Sd = 0,15 × 50 = 0,75 м
При товщині 25 мм:
у вологому стані SD = 0,25 х 30 = 0,75 м в сухому стані Sd = 0,25 х 50 = 1,25 м.
Припускаючи, що на вологій основі, як надійнішу на сайті, здається, що коефіцієнт дифузії OSB більше, ніж поліетилен пароізоляції фільму (сповільнювачі пара), і схожий на контроллерах пар, який Sd = 0,3-4,0 м. Таким чином , OSB може бути встановлений на поза стінами скелетних контакт з теплоізоляцією, але ви не можете покласти їх на дахах, так що контакт з теплоізоляцією. На дахах повинні бути вентиляційний зазор під ними.
Конверт виготовлений з багатьох матеріалів, повинні бути сконструйовані таким чином, що дифузійна стійкість матеріалів, встановлених на зовнішній стороні був менший, ніж у внутрішній частині. Ця умова виконується, коли на зовнішній стінці сердечника ОСП, і пара всередині поліетиленовою плівкою.

Додатків
В результаті конденсації в дахах, часто результат багатьох помилок і в той же час серед певних груп підрядників інтерпретуються як свідчення відсутності водяної пари через «дифузія» покрівельних матеріалів або як доказ неефективності використання вентиляції даху. Таке ставлення до стикаються з проблемами, викликаними подорожі водяної пари буде використовувати свої власні "доморослих" рішень, які замість того щоб допомагати є причиною нових проблем.

На щастя, вже є багато груп в Польщі покрівельників, які можуть отримати вигоду з великих знань фізики даху і проблема тільки в тому нема коли читати цю досить велику проблему. З цієї причини, створив цю серію статей, і ми сподіваємося, що вони будуть введення для полегшення вивчення цих питань.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×