if_photoif_put_inmenu
Твій Дім
Зателефонуйте нам!
+38 (068) +38 (068) 144-16-00 Показати
+38 (050) +38 (050) 054-78-40 Показати

Інструкція по монтажу Осб плит

19 жовтня 2018

Особливості обшивки стін плитами OSB/3 

 

Плити OSB/3 можуть монтуватися на стіни, як в горизонтальному так і в вертикальному положеннях. Між плитами і навколо дверних та віконних отворів необхідно обов`язково залишити зазор мінімум 3 мм.

Рекомендована товщина плит для обшивки стін каркасного будинку становить 12 мм при відстані між колонами від 400 мм до 600 мм. Для додаткової теплоізоляції стін рекомендовано застосовувати мінеральну вату з облицюванням у вигляді мінеральної штукатурки.

Для кріплення плит використовуються гвинти для деревини, спіральні чи кільцеві цвяхи довжиною мінімум в 2,5 рази більшою ніж товщина плити.
Чорні шурупи для гіпсокартонних плит не підходять для кріплення деревних плит.
Цвяхи потрібно вбивати кожні 30 см на проміжних підпорах та кожні 15 см на стиках плит. По зовнішніх краях плити цвяхи забиваються кожні 10 см. Відстань від цвяха до краю плити не має бути меншою ніж  1 см.

Особливості монтування плити OSB/3 на підлогу

 

Здійснюючи монтаж плити на лаги слід дотримуватись зазору мінімум 3 мм по периметру плити. При монтажі плит між стінами чи у випадку «плаваючих підлог» потрібно залишити зазор 12 мм між плитою та стіною. Плити слід монтувати  головною віссю перпендикулярно лагам. З`єднання коротких країв плити обов`язково мають знаходитись на лагах.

При дерев’яному перекритті першого поверху будівлі, яке має контакт з ґрунтом, необхідно створити захист від вітру з нижньої сторони конструкції перекриття, а також додаткову гідроізоляцію безпосередньо на ґрунті Монтаж плити OSB на підлгу здійснюється за допомогою гвинтів для деревини, спіральних або кільцевих цвяхів, які є довшими за товщину плити не менше як у 2,5 рази. Чорні гвинти  для гіпсокартонних плит не підходять для кріплення плит деревного походження, оскільки вони мають інші технічні характеристики.

Цвяхи необхідно вбивати кожні 30 см на проміжних опорах і кожні 15 см на стиках плит. З метою підвищення жорсткості підлоги можна приклеювати плиту до лагів за допомогою клею на основі хімічних речовин.

Попередня оцінка залежності відстані між лагами та товщиною плити в житловому будівництві

Відстань між лагами, мм 400 500 600
Рекомендована товщина плити OSB, мм 15-18 18-22 22

 

Особливості обшивки даху плитами OSB/3

 

Перед монтажем обшивки слід перевірити наскільки крок’вяні ноги чи обрешітки, які знаходяться на одній осі, прямі та рівні. Викривлення чи нерівність крокв’яних ніг в кінцевому результаті може вплинути на кінцевий вигляд даху. Плити, які промокли під дощем, слід залишити до повного висихання і захистити від біологічної корозії перед тим, як буде покладений покрівельний матеріал. Приміщення, які не мають підігріву, зокрема горище чи підвал, повинні мати хорошу вентиляцію повітря. Вентиляційні отвори повинні становити не менше ніж 1/150 всієї горизонтальної поверхні. Якщо брати до уваги розміри плити, то вона повинна бути розміщена довгою стороною впоперек до крок’вяної ноги чи обрешітки. З’єднання коротких країв плити завжди повинно бути на підпорах даху. Довгі краї плити повинні бути підперті або ж з’єднані скобами «H» там, де це необхідно. Між плитами необхідно залишати зазор мінімум 3 мм. Плита повинна монтуватись мінімум на двох опорах, а її з’єднання повинно бути розміщене на опорі. Під час кріплення плити робітники повинні стояти на крокв’яних балках чи обрешітках, дотримуючись правил техніки безпеки.

Якщо в конструкції даху є прохід для димоходу, то обшивку даху необхідно відсунути від димоходу згідно з прийнятими будівельними нормами.

Під час монтажних робіт на даху слід дотримуватись правил безпеки роботи на висоті. Для кріплення плит OSB на даху необхідно використовувати гвинти для деревини, спіральні або кільцеві цвяхи, які є довшими за товщину плити, яка монтується, не менше ніж у 2,5 рази. УВАГА: чорні гвинти для гіпсо-картонних плит не підходять для плит деревного походження. Цвяхи необхідно вбивати кожні 30 см на крокв’яних ногах чи обрешітках і кожні 15 см на стиках плит. Відстань від цвяха до краю плити повинна бути не менша ніж 1 см.

Попередня оцінка залежності відстані між крокв’яними ногами чи обрешіткою та товщиною плити, яка використовується, для обшивки даху з нахилом більше 14º

Відстань між крокв’яними ногами чи обрешітками, мм 400 500 600
Рекомендована товщина плити OSB, мм 15-18 18-22 22

*таблиця не є замінником конструкторських розрахунків, вона служить виключно для попередньої оцінки.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×